DAVETİYE

BURSA DAVETİYE FİRMALARI BURSA MATBAA BURSA DAVETİYE FİYATLARI

BURSA DAVETİYE KATALOGLARI

 

bursa-matbaaci-kampanyalı-davetiyebursa-matbaaci-Eko-Trend

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bursa-matbaaci-weddingbursa-matbaaci-elite-davetiye bursa-matbaaci-polen-eko

 

 

 

 

 

 

 

 

bursa-matbaaci-polen-naturelbursa-matbaaci-aras-sünnet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa Davetiye ve Özellikleri

Bursa Davetiye; Düğün, nişan, toplantı, kutlama gibi organizasyona katılmaları arzu edilen kişilere yazılan, kısa ve öz notlarla katılım hakkında bilgi veren küçük çağrı mektuplarıdır. Davetiyeler; davet eden kişinin yaratıcılığı doğrultusunda çeşitlilik gösterebilir. Kimi zaman ilaç reçetesi şeklinde, kimi zaman karne şeklinde kimi zaman ise sesli veya görüntülü şekillerde örnekleri görmek mümkündür. Davetiyelerdeki bu değişiklikler aynı zamanda bütçenizle de doğru orantılıdır.

Davetiye özellikleri
Kısa ve net olmalıdır.
Organizasyon hakkında bilgi verip davetlinin nasıl bir toplantıya davet edildiği açıklanmalıdır.
Toplantının zamanı, yeri ve süresi mutlaka belirtilmelidir.
Nazik bir üslupla yazılmalıdır.
Davet eden birey ve/veya kurumun adı mutlaka yazılmalıdır.
Davetiyenizde LCV (lütfen cevap veriniz) notu var ise bunun yanında mutlaka bir telefon numarası da bulunmalıdır. Davetiyeyi alan davetli bu notu gördüğünde size katılım durumu hakkında bilgi verecektir. Buda sizin davetli sayısını belirlemenizde yardımcı olacaktır.
Doğru ve anlaşılır kelimeler kullanarak açık bir Türkçe ile yazılmasına özen gösterilmelidir.
Yazım ve imla kurallarına uyulmalıdır.
Özgün tasarım ve yüzlerce çeşitten faydalanmak için sizde www.bursamatbaaci.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz

Davetiye deyip geçmemek gerek

Düğün davetiyenizle ilgili olarak size sunulan hazır seçeneklerden faydalanabilir ya da tamamen size özel yepyeni bir fikirle ortaya çıkabilirsiniz. Düğün davetiyeleri en klasiğinden en renklisine değişik düğün konseptleri baz alınarak birçok farklı seçeneği barındırırlar. Esprili olabilir ya da kristal taşlarla süslü bir kutudan çıkan davetiyenizle son derece lüks bir düğünün haberini verebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi İçin Nasıl Bir Konsept Seçilmeli?

İlk olarak nasıl bir düğün planladığınız, hangi mevsimde evlendiğiniz, konuklarınızın nasıl bir topluluk oluşturacağı gibi ana maddeleri göz önünde bulundurun. Yakın akraba ve arkadaşlardan oluşan bir grup için fazla resmi bir davetiye soğuk kaçabilir. Ya da iş dünyasının tanınmış  isimlerinin sizi hiç anlamadıkları bir espriyle hatırlamalarını istemezsiniz. Bir yaz düğünü için kar tanesi desenli bir davetiye de son derece abes kaçar.

Kararsızlık gözlerinizi bağladığında, mevsime göre zarf ve kağıt renkleri belirleyebilirsiniz. Sonbahar için turuncu, kahverengi, kızıl tonları, kışın beyaz, yazın kırmızı, yeşil, mavi, ilkbaharda pembe gibi seçeneklerle yola çıkabilirsiniz.

Zarf ve davetiyenizin içini kontrast renklerde seçerek de sade ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örneğin kırmızı bir zarftan gri bir karton çıkabilir. Bunun için davetiye katalg çeşitlerimizden size ve bütçenize uygun olan davetiyeleri seçebilirsiniz

Düğün Davetiyeleri İçin Sipariş ve Gönderim Süresi

Davetiye düğün organizasyonu sırasında en zor karar verilen ama ilk başta yapılması gereken hazırlıklardan biridir. Nasıl bir davetiye olacağına karar vermek zordur çünkü henüz her ayrıntı hazır değilken, davetiye düğün hakkında konuklara bir izlenim verecektir. Ne yazık ki davetite seçimini son ana bırakamazsınız; çünkü davetiyelerin düğünden 6 ile 8 hafta önce davetlilere gönderilmesi, düğünden 3-4 ay önce de sipariş edilmesi gerekir. Bunlar ideal süreler olsa da elbette siz kendi şartlarınıza uygun olarak daha uzun ya da daha kısa sürelerde de davetiye kalemini halledebilirsiniz.

Düğün Davetiyesi Baskısı

Kafanızdaki davetiyeye her şekli verebilirsiniz ama gerçekte ne kadarı mümkün? Kağıt, mürekkep ve baskı makineleri sizi sınırlayabilir. Eğer renkli bir zemininiz varsa mürekkebin tezat bir renk olması ve metnin okunabilirliği önemlidir. Gri bir kartona füme yaldızla yazı yazdırmayın. Davetiyelerinizle herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız Bursa davetiye firmaları ya da www.bursamatbaaci.com dan bizlere ulaşabilirsiniz.

Basılacak adet davetli sayısından % 25 daha fazla olmalıdır. 100 kişilik bir davet için 125 davetiye sipariş etmelisiniz.

Düğün Davetiyelerine Yazılacak Metin Hakkında bilgi

Davetiye metninizi kalıplaşmış davet metinleri arasından seçebileceğiniz gibi, kendi yazdığınız bir şiirle de süsleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda unutmayın ki konuklar sizler adına ne kadar sevinirlerse sevinsinler bu duyguları sizler kadar yoğun yaşamıyorlar. Abartılı romantizmden kaçının.  Davetiyenin asıl amacı organizasyonun sahibini, amacını, yerini ve saatini bildirmektir. Bu bilgileri fazla gölgelemeyin.

Eğer düğün mekanınız herkes tarafından bilinen bir yer değilse davetiyenize adres tarifi, kroki ya da telefonlara cevap verebilecek bir yakınınızın cep telefonunu ekleyin. Siz o gün yol tarif edemeyecek kadar meşgul olacaksınız.